Kuchnia połączona z jadalnią – wybierz stół wielozadaniowy

Bardzo często możemy spotkać się z takim projektem wnętrz, w którym kuchnia połączona jest z jadalnią. W domach bardzo często są to dedykowane pomieszczenia, a w przypadku mieszkań funkcję jadalni pełni dedykowany kącik ze stołem i krzesłami, który ustawiony jest w salonie w pobliżu otwartej kuchni. Takie kreacje dają wiele możliwości aranżacyjnych, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę funkcjonalną i przyjazną przestrzeń do wspólnego spożywania posiłków, czy też do odpoczynku. Jak to zrobić?

Przede wszystkim musimy wybrać odpowiedni stół który będzie multizadaniowy. W obecnych czasach stół jadalniany bardzo często służy już nie tylko do spożywania przy nim posiłków, ale również w innych celach. Przy takim stole możemy przygotowywać jedzenie, czy też spędzać czas z bliskimi w trakcie gier planszowych i innych zabaw. Dodatkowo przy stole możemy zaaranżować również tymczasowy domowy gabinet w sytuacji, gdy pracujemy zdalnie. Mnogość możliwości wykorzystania stołu sprawia, że powinniśmy postawić na mebel idealnie skrojony na miarę naszych potrzeb.

Jaki stół wybrać?

Stoły do kuchni są bardzo różne, dlatego będziemy mieli możliwość wyboru z naprawdę wielu propozycji. Z jednej strony są stoły kwadratowe i prostokątne, które zdecydowanie lepiej sprawdzają się w mniejszych przestrzeniach i są bardzo ustawne. Stoły te możemy ustawić zarówno w bezpośrednim pobliżu ściany lub narożnika, a także w formie wyspy. Zależy to od naszych potrzeb. Okrągłe i owalne stoły są bardziej subtelne, jednak zdecydowanie lepiej sprawdzają się w większych przestrzeniach. Warto rozważyć zakup stołu rozkładanego, dzięki czemu będziemy mogli dostosowywać rozmiary jego blatu do naszych bieżących potrzeb.

Pamiętajmy również o tym, by stół dobrany był stylistycznie pod kątem danego wnętrza. W komplecie z pozostałymi elementami powinien tworzyć harmonijną kompozycję, przy której będziemy mogli spędzać czas w dobrej atmosferze. Stoły do jadalni muszą być również wytrzymałe na działania wysokich temperatur, na które będą narażone podczas jedzenia. Dodatkowym atutem będzie łatwość pielęgnacji takich mebli, dzięki czemu nie stracimy dużo czasu na doprowadzenie ich do idealnego stanu po użytkowaniu. Dobrze wybrany stół do kuchni, jadalni lub salonu to gwarancja satysfakcji na wiele lat.